Job la înălțime: Junior Project Manager Job la înălțime: Junior Project Manager - Canopy

blog

Lasă-ne să îți povestim toate peripețiile prin
care am trecut în campaniile noastre.

Job la înălțime: Junior Project Manager

Căutăm un Junior Project Manager serios și talentat, pentru departamentul de Producție Video. Așadar, dacă vrei să faci lucruri faine, de genul celor cu care te lauzi familiei :P, dă-ne de știre!

RESPONSABILITĂȚI:

  • Vei lucra îndeaproape cu clienții Agenției în vederea livrării proiectelor: realizarea de spoturi, reclame pentru Youtube Ads, Brand Videos, Explainere, content pentru TikTok și multe altele;
  • Vei fi „point of contact” între toate părțile implicate în proiect – Furnizori, Client, Talente, Producător, Specialist PPC – și vei asigura rezultatul proiectului;
  • Vei organiza și participa la întâlnirile externe și interne legate de proiect;
  • Vei comunica eficient la nivelul echipei de proiect, astfel încât informațiile necesare să ajungă la timp;
  • Vei realiza „daily status tracking” din perspectiva deadline-urilor agreate și a bugetului alocat;
  • Vei identifica riscurile care pot influența bugetul și deadline-urile și le vei comunica Producătorului;
  • Vei lucra îndeaproape cu Producătorul asupra planului de producție ținând cont de complexitate, buget și deadline și îi vei acorda suport administrativ și pentru alte task-uri care să asigure buna funcționare a departamentului de producție;

CERINȚE:

  • Întrucât activitatea se desfășoară într-un ritm rapid de lucru, cu proiecte concomitente, capacitatea de organizare și comunicarea eficienta sunt cheie pentru acest rol!
  • Experiența de 1 an pe un post similar, preferabil într-o agenție de marketing/ppc/design sau studio de creație video;
  • Experiența de lucru cu unul dintre tool-urile de task tracking: Asana, Trello, Monday;
  • O foarte bună atenție la detalii și precizie în acțiune;
  • Calmitate în situații tensionate, capacitatea de a privi imaginea în ansamblu;
  • Gândire laterală și capacitatea de a găsi mereu soluții;
  • Cunoștințe de utilizare a Google platforms: Excel, Docs, etc;
  • Experiență în comunicarea si lucrul direct cu clienții.

De ce Canopy?

  • Avem colegi faini în București, Cluj, Iași și Londra.
  • Avem la activ abordări care au făcut diferența pe piața din România, oameni cu super experiență, de la care poți învăța. Lucrăm pentru branduri de top cu aceeași pasiune ca și pentru companiile mici și ambițioase.
  • Avem alături zeci de clienți din nișe diverse – Sephora, Edenred, Dr. Max, Sensiblu, Yves Rocher, sunt o parte dintre cei care au încredere în noi.
  • Suntem un business cu mult potențial și nu ne referim doar la oportunitățile oferite de mediul digital. Am crescut sănătos cifra de afaceri, portofoliul de clienți, echipa, am ținut sute de prezentări și training-uri în toată țara.
  • Lucrăm îndeaproape cu echipa Google România, Facebook și alți parteneri cu care putem face diferența pentru multe business-uri.
  • Ne preocupă ce se întâmplă în jurul nostru și susținem mai multe ONG-uri.
  • Toți membrii echipei iubesc digitalul, avem timp dedicat în echipă pentru sharing de idei și experiență și ne dezvoltăm constant.
  • Jucăm board games, ieșim în echipă, organizăm Happy Friday și zâmbim mult. Mediul de lucru este unul simpatic și cochet. Momentan lucrăm tot în online, dar sperăm să revenim curând la obiceiurile vechi. 🙂

Cum aplici

Dacă crezi că noi suntem o echipă potrivită sufletului tău și dacă te încadrezi descrierii anterioare, așteptăm un e-mail de la tine.

Ne trimiți CV-ul tău și câteva rânduri prin care să ne convingi că poți fi Canopystul pe care îl căutăm, pe adresa contact@canopy.ro. Subject mail: Junior Project Manager.

Digital Bloom ediția a VI-a

Deschide chat
Bună! Am nevoie de mai multe informații
Bună 👋
Cu ce vă pot ajuta?